Stejný cíl jako ženské party, na nichž si účastnice vyměňují součásti oblečení, tedy boj proti konzumu, má i nezisková organizace Adbusters Media Foundation v Kanadě. V roce 1992 poprvé vyhlásila tzv. "Buy Nothing Day"; tedy den, kdy si účastník dobrovolně v žádném obchodě nic nenakoupí. Buy Nothing Day připadá příznačně vždy na pátek po americkém dni díkůvzdání. Tento den, kdy lidé slaví vděčnost za věci, které mají, probíhá v USA vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu.
Obdobou je Buy Nothing Christmas, reakce na komercializaci severoamerického vánočního nákupního běsnění. Protest probíhá tak, že si jednoduše v celé vánoční nákupní sezóně nic nového nepořídíte. Ukazuje na to, že je možné najít takové způsoby dávání, které vyjádří smysl Vánoc mnohem lépe a silněji. Darovat například poukaz na hlídání dětí přátelům, sepsat rodinnou kuchařku svým vnoučatům, natočit video se vzpomínkami dědečka a babičky na jejich dětství, nabídnout někomu, že jej naučíte něčemu, co sami dobře ovládáte, napsat někomu báseň nebo příběh, namalovat obraz či udělat zajímavou fotografii.
Existuje i možnost Buy Nothing New, tedy nekupovat si nic nového po celý rok a nepodílet se tím na konzumní společnosti. Lidé, kteří se do akce zapojí, si nekupují nic nového, co není opravdu nezbytné k životu. Nové kupují pouze vybrané věci - například jídlo, hygienické potřeby, léky, pomůcky k opravě domu či auta <to auto mi sem nezapadá - pozn. JNe>. Věci odlišného charakteru pak seženou třeba právě na serveru typu Freecycle.
Dominika Patrovská, mmo
http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?sh_itm=6f0a68331f8e4ec5242fcb8d323f0e2a
Ekolist 10/2009, s. 16 Dominika Patrovská: Balada z hadrů